greyfurt diyeti Greyfurt Diyeti İle 12 Günde 5 Kilo

Greyfurt Diyeti İle 12 Günde 5 Kilo

Bu diyet, greyfurtun içinde bulunan ve proteinlerle kombine edildiğinde yağları yakmayı ve kilo vermeyi sağlayan sihirli maddenin esasına dayanıyor. Greyfurt diyeti hızlı kilo verdiren diyet olarak ün kazanmıştır. Ancak maalesef bu hızlı kilo kaybı sırasında dokulardaki yağlar değil, su kaybolmaktadır. 12 günde 5 kilo vermeyi vaad eden greyfurt diyetinin uzun vadedeki sonuçları konusunda yeteri kadar araştırma yapılmamıştır…

Greyfurt Diyetinde Tüketilmesine İzin Verilen Gıdalar

Sabah, öğle, akşam ve yatmadan hemen önce küçük miktarlarda çeşitli yiyecekler tüketilebilir. Gün boyunca siyah kahve ve bol bol su içilmelidir.

Greyfurt Diyeti Kahvaltı

  • 2 kaynamış yumurta
  • 2 dilim jambon
  • Siyah kahve
  • Yarım greyfurt

Greyfurt Diyeti Öğle Yemeği

  • Tavuk ya da biftek (istenildiği kadar)
  • Sebze salatası (domates, salatalık, turp, marul)
  • Yarım greyfurt ya da taze sıkılmış 1 bardak greyfurt suyu

Greyfurt Diyeti Akşam Yemeği

  • Kırmızı ve yeşil sebzeler (bunlar hariç; bezelye, patates, kuru fasulye, mısır)
  • Sınırsız miktarda biftek ya da balık (pişmeden önce donmuş olmaması gerekiyor, taze alınmış olmalı)
  • Yarım greyfurt ya da taze sıkılmış 1 bardak greyfur suyu

Greyfurt Diyetinin Kanıtlanmış Faydaları

Greyfurt diyetine bakıldığında, düşük karbonhidrat alımı ve orta düzey protein alımını temel alan bir diyet olduğu hemen anlaşılabiliyor. Bundan dolayı bu diyette alınan kalori miktarı 800-1000 kalori gibi düşük bir seviyede gerçekleşiyor. Greyfurtun bu diyetteki rolünü küçükseyebilirsiniz ancak yapılan bazı araştırmalar, diyet yapmadan normal bir şekilde beslenen kişilerin, yemeklerinin yanında yarım greyfurt ya da 1 bardak taze sıkılmış greyfurt tüketmeleri ile 12 haftada 3 kilo verdiğini kanıtlamıştır. Bilim adamlarına göre, greyfurtun kilo kaybına yol açmasının sebebi; dokuların yağlanmasına neden olan insülin miktarını düşürmesidir.

Neden Greyfurt?

Greyfurt düşük kalorili (64-80 arası), C vitamini ve bitkisel lifler açısından oldukça zengin, besleyici bir meyvedir. Bu niteliklerinin yanında, düşük glisemik indeksi sayesinde “yağ yakıcı” özelliğe sahiptir. Bazı bilim adamlarına göre, greyfurt yağları yakmada etkili olan bazı özel enzimler içeriyor. Sonuç itibariyle hızlı kilo vermek istiyorsanız, greyfurt diyetini uygulayabilir, hem aç kalmamış hem sağlıklı beslenmiş hem de greyfurt diyeti ile istenmeyen kiloların bir miktarından kurtulmuş olursunuz.