Limonlu su ile zayiflama Limonlu Su İle Zayıflama: Limonlu Su İçmek Zayıflatır mı?

Limonlu Su İle Zayıflama: Limonlu Su İçmek Zayıflatır mı?

Son zamanlarda, sabahları uyanır uyanmaz içilen limonlu su ile zayıflama mümkündür gibi bir söylenti dolaşmaktadır. Peki gerçekten de sabahları limonlu su içmek zayıflatır mı? Bu konuda beslenme otoriteleri hiçbir yiyeceğin veya içeceğin kişiyi direkt olarak zayıflatmayacığını belirtiyorlar…

Limonlu su içmek: Limonlu suyun faydaları nelerdir?

Sabahları içilen limonlu suyun içindeki C vitaminleri kişinin güne daha zinde başlamasını sağlamaktadır. Bu C vitaminleri aynı zamanda solunum yolu enfeksiyonları gibi hastalıklara karşı da vücudu korumaktadırlar.
Limonlu su ile zayıflamak mümkün mü?

Bu konuda uzmanların görüşlerini yukarıda zaten belirtmiştik. Ancak sabahları içilen sıcak limonlu su hakkında bilinmesi gereken başka hususlar da var: Soğuk su mideyi yaklaşık 20 dakika içinde terketmekle birlikte sıcak su ise midede hemen hemen 80 dakika boyunca kalmaktadır. Yani sabahları içilen sıcak veya ılık limonlu su midede uzun bir süre kalıp mideyi dolu tutacağından kişinin daha az yemek yemesine neden olur. Bu da sabah kahvaltısından önce içilen limonlu suyun dolaylı olarak kişinin zayıflamasına sebep olur. Burada zayıflamaya yardımcı olan suyun içinde limon bulunması değil, suyun sıcak veya ılık olmasıdır. Zaten birçok diyetisyen de hastalarının sabahları uyanınca ılık su içmelerini önermektedirler. Bunun sebebi sıcak suyun mideyi geç terkederek mideyi dolu tutmasıdır.